7. FIBRYNA BOGATOPYŁKOWA

Fibryna bogatopłytkowa w medycynie estetycznej z powodzeniem jest wykorzystywana do rewitalizacji i kondycjonowania skóry.

Na początku zabiegu pacjentowi pobierana jest krew, którą następnie przekłada się do specjalnej wirówki, gdzie zaawansowane technologicznie procesy uwalniają z krwi fibrynę bogatopłytkową. Uzyskany w ten sposób naturalny preparat można dodatkowo podgrzać, co spowoduje koagulację białek – w rezultacie otrzymamy odżywczy żel, który znakomicie wypełni drobne zmarszczki.

Możemy zastosować również metodę mezoterapii gdzie preparat jest podczas iniekcji wprowadzany pod skórę. W rezultacie cera jest odmłodzona i odświeżona, a zmarszczki zredukowane. Zwiększa się także elastyczność i jędrność skóry, która dzięki właściwościom komórek macierzystych zostaje stymulowana do produkcji własnego kolagenu. Efekty zabiegu są widoczne zaraz po jego wykonaniu i narastają do 3 miesięcy po iniekcji.

Ponadto warto wiedzieć, że najlepszym momentem na rewitalizację u kobiet, jest czas menstruacji. Zachodzące w tym okresie procesy autoregeneracyjne sprawiają, że wprowadzany preparat działa skuteczniej.

Terapia fibryną przynosi wspaniałe rezultaty u osób zmagających się z cerą trądzikową lub problematyczną – regenerujące i przeciwzapalne działanie preparatu powoduje znaczną poprawę jakości skóry i redukuje powstawanie zmian. Co więcej, rewitalizacja skóry głowy pomaga również pacjentom z problemem łysienia plackowatego – po serii zabiegów zaczynają odrastać włosy.

Rewitalizacja autologiczna jest szczególnie polecana alergikom – preparat odwirowany z własnej krwi pacjenta nie będzie uczulał. Jest to naturalna i obecnie najbezpieczniejsza metoda odmłodzenia, dzięki której skóra odzyskuje odporność i witalność.